Yes, Captain!

Jistě, kapitáne! je fanouškovský seriál, který míchá vesmírné prostředí s politickou satirou. Námět vzdává hold sitcomu „Jistě, pane ministře“ a dává této britské klasice kabát science-fiction.

Příběh se odehrává v roce 427 NSL (nového solárního letopočtu), tedy ve více než tisíc let vzdálené budoucnosti. Solární Říše, která byla v posledních staletích zárukou míru a porozumění rozmanitých druhů v mléčné dráze, je ve válce s Federací Floranidů z galaxie M36. Pro odražení nájezdníků je třeba udržet křehké spojenectví i s letitými sousedy včetně bojových Aresanů a intrikánských Centuronů. Ale i vnitřní členové Říše, stejně jako dosud neutrální planety se dožadují pozornosti.

Do této nelehké situace vyplouvá hvězdolet Vesmírné Legie H.V.L. Masaryk, diplomatická loď pod velením kapitána Pargimea.

Seriál je příběhově přímým pokračováním projektu Star Trek: Diplomacy. Ten byl produkován v letech 2015 - 2017 a po čtvrté epizodě ukončen v souladu s novými pravidly pro fanprodukci, vydanými majitelem autorských práv.

 

kapitán Alekos Pargimeos

Zkušený vyjednavač a brilantní diplomat, který je na domácí půdě kdekoli je potřeba trpělivému naslouchání, kompromisu a dohodě. Sílu Solární říše vidí právě v její rozmanitosti a schopnosti kooperovat. V případě nutnosti je schopen mnoha intrik i špinavých metod v zájmu „vyššího dobra“ a záchrany většiny. V záležitostech Legie je však nejistý a často ustupuje komandéru Laverně.

 

komandér Laverna

Jednička kapitána Pargimea, která je však více oddaná lodi a flotile, než jemu. Upřednostňuje bezpečnostní a legijní cíle před diplomatickými, často tak vstupuje do konfliktu s kapitánem, zvláště, když se jí zdají jeho metody pochybné. Je lepším důstojníkem, více se vyzná ve velení lodi a dobře si to uvědomuje. Ve službě je pro ní důležitá morální hodnota jejích činů, věří ve vyšší ideály. Má ráda vojenskou historii a je skvělým stratégem.