Star Trek Diplomacy

ST:Diplomacy je projekt fanouškovského seriálu z prostředí světa Star Trek. Příběh se odehrává na počátku 70. let 24. století, kdy Spojená Federace Planet, jejíž součástí je v této budoucnosti i planeta Země, je ve válce s mocným uskupením Dominion. Zde vyplouvá naše diplomatická loď U.S.S. Masaryk, aby všemi prostředky dosahovala potřebných dohod a kompromisů, nutných k přečkání této nelehké doby.

Koncept je pojatý jako konverzační politická satira, vzdávající hold bristkým sitcomům, jako například „Jistě, pane ministře“. Délka jednotlivých epizod je v souladu s rozsahem výchozích děl do 20 minut.

Seriál má čtyři epizody a byl natáčen v letech 2015 - 2017

 

kapitán Alekos Pargimeos

Zkušený vyjednavač a brilantní diplomat, který je na domácí půdě kdekoli je potřeba trpělivému naslouchání, kompromisu a dohodě. Sílu Spojené federace planet vidí právě v její rozmanitosti a schopnosti kooperovat. V případě nutnosti je schopen mnoha intrik i špinavých metod v zájmu „vyššího dobra“ a záchrany většiny. V záležitostech flotily je však nejistý a často ustupuje komandéru Laverně.

 

komandér Laverna

Jednička kapitána Pargimea, která je však více oddaná lodi a flotile, než jemu. Upřednostňuje bezpečnostní a flotilní cíle před diplomatickými, často tak vstupuje do konfliktu s kapitánem, zvláště, když se jí zdají jeho metody pochybné. Je lepším důstojníkem, více se vyzná ve velení lodi a dobře si to uvědomuje. Ve službě je pro ní důležitá morální hodnota jejích činů, věří ve vyšší ideály. Má ráda vojenskou historii a je skvělým stratégem.