Komandér Leonov

Komandér Leonov
Celé jméno: 
Vadim Leonov
Hodnost: 
Komandér
Funkce: 
První důstojník U.S.S. Jönköping
Datum a místo narození: 
29. 2. 2332 Klaipėda, Země
Pohlaví: 
Muž
Rodinný stav: 
Svobodný
Rasa: 
Člověk

Život a kariéra:

Vadim se narodil v Litvě na Zemi a od dětství bylo jeho největší vážní inženýrství. Jako kluk rozebíral různé motorky či strojky a stavěl modely lodí a ponorek. Jeho otec, který sám byl lodním strojníkem na historickém parníku, byl na něj hrdý a v jeho vášni ho podporoval. S postupujícím věkem se však Vadim rozhodl, že lodě nejsou to pravé, alespoň ne ty plující po vodě. Spolu se svým přítelem a spolužákem, Petrem Orlanem, vstoupili do hvězdné flotily.

Vystudovali oba s vyznamenáním, ale jejich kariérní cesty byly velmi rozdílné. Zatímco Petr byl rozený velitel a průzkumník, který rychle stoupal v žebříčku hodností, Vadim se stal brilantním vědcem a inženýrem, jeho interakce s ostatními však trochu pokulhávala. Když měl nějaký nápad nebo objev, šel přímo za svým a kašlal na protokol či to, co si o něm myslí okolí. Po ukončení akademie nastoupil do konstrukčních doků Utopia Planitia. Když coby praporčík objevil vadu ve vstřikovačích warp plasmy na lodích flotily, neobtěžoval se s hlášením svému nadříženému a vyrazil rovnou na velitelství flotily. V San Francisku vtrhl do kanceláře admirála Henessyho, vrchního velitele operací a hodil mu na stůl upravený vstřikovač se slovy „chcete, aby se vašim lodím jednoho krásného dne protrhlo jádro? Ne, tak seďte a poslouchejte.“. Vzhledem k tomu, že měl pravdu a pravděpodobně zachránil mnoho lodí a posádek, dostal praporčík Leonov za svůj návrh vyznamenání. Tento a podobné incidenty vedly k tomu, že ho nikdo nebral jako spolehlivého týmového hráče a příležitosti k povýšení tak přicházely jen velmi zřídka, pokud vůbec. Roky plynuly a nakonec mu nabídl pomocnou ruku Petr, který se stal kapitánem, zatímco Vadim stále trčel coby starší poručík v konstrukčních docích. Petr z něj udělal svou pravou ruku, povýšil ho na komandéra a spolu strávili 6 let na palubě U.S.S. Jönköping.

Poté se Kapitán Petr Orlan rozhodl z flotily odejít a založit rodinu. Přičemž požádal o ruku Vadimovu sestru Kersti, do které byl už od mládí zamilován. Vadim byl za oba velmi šťastný, šel jim za svědka a zároveň doufal, že po Petrově odchodu dostane právě on velení nad Jönköpingem.

Velení mu však jeho výstřelky stále neprominulo a cítilo, že nad sebou ještě potřebuje dohled. Jako kapitánka proto nastoupila mladá a ambiciózní Legiana Spanx.Charakter:

Vadim Leonov je chytrý a velmi nadaný vědec a inženýr, i přes roky ve hvězdné flotile však trochu postrádá jemné sociální chování. Snadno se nechá vytočit, když věci nejdou po jeho a zejména když si myslí, že mu bylo ukřivděno. Když si však vše řádně promyslí, dovede uznat své chyby a má srdce na správném místě. Jeho práce je zároveň jeho koníčkem, miluje vědu, nové objevy a přístroje. Rád také maluje, zejména vesmír a astrofyzikální úkazy, jako mlhoviny, pulsary a tak dále.

Herec: