Komandér Laverna

Celé jméno: 
Laverna
Hodnost: 
Komandér
Funkce: 
První důstojník H.V.L. Masaryk
Datum a místo narození: 
13. 4. 417, Bajtus
Pohlaví: 
Žena
Rodinný stav: 
Svobodná
Rasa: 
Člověk

Život a kariéra:

417 NSL – Na počítačovém světě Bajtů se zrodí skupina, která si přeje nalézt dříve ztracené emoce a pochopit, co leží za hranicí jedniček a nul. Vytvoří proto sofistikovaný klon lidské ženy ve věku cca 21 let, který pojmenují Laverna. Její úkol je dlouhodobě studovat lidskou rasu a obecně humanoidní společnost, která není soužitá s počítači jako Bajtové.

Laverně je vytvořena falešná historie (místo narození kolonie Ganymed) a nastupuje na univerzitu vesmírné legie.

418 NSL – 419 NSL – Univerzita, díky svému vysokému intelektu je vynikající studentkou, stává se oblíbenkyní admirála Phersona. Předpokládá se u ní rychlý kariérní postup. Vnitřně je lidmi fascinována, zažívá několik románků s muži i ženami. Díky svému původu však striktně odděluje práci a zábavu, službu a emoce. Promuje s vyznamenáním.

420 – 423 NSL - První umístěnka na H.V.L. Čapek. Služba pod kapitánem Wozniakem je pro ní velmi inspirující. Radomír Wozniak je díky těžké nehodě v dětství kyborgem se dvěma mozky, lidským a křemíkovým. Když Laverna vidí, že de facto počítačová forma života to může v legii dotáhnout takhle daleko, ještě víc se jí zde zalíbí a je odhodlána uspět. Povýšena na poručíka.

424 NSL– Jako nejlepší kandidát zvolena pro kurs studia bojové taktiky na Hydranské akademii. Přátelství s rektorkou Tisal a krátký vášnivý románek s Hydranským vyslancem. Při atentátu na akademii skupinou Sextanských extremistů zachraňuje Tisal život, přičemž je vážně zraněna. Dostává medaili za chrabrost a od akademie čestný doktorát v oboru bojové historie. Povýšena na komandéra.

425 NSL – V rámci rekonvalescence po zranění lehčí služba v muzeu vesmírné legie na orbitě Jupitera. Hlubší pochopení historie lidstva. Románek s Tomem Frakesem, který jí později komplikuje kariéru, když se Frakes přidá k teroristické skupině Neohusitů, bojovníků za svobodu, kteří odmítají uznat mír s Aresany.

426 NSL – První důstojník H.V.L. Masaryk

Charakteristika:

První důstojník kapitána Pargimea, která je velmi oddaná lodi a Legii. Upřednostňuje bezpečnostní a legijní cíle před diplomatickými, občas tak vstupuje do konfliktu s kapitánem, zvláště, když se jí zdají jeho metody pochybné. Je lepším důstojníkem, více se vyzná ve velení lodi a dobře si to uvědomuje. Ve službě je pro ní důležitá morální hodnota jejích činů, věří ve vyšší ideály. Má ráda vojenskou historii a je skvělým stratégem.