Kapitán Spanx

Legiana Spanx
Celé jméno: 
Legiana Spanx
Hodnost: 
Kapitán
Funkce: 
Velení U.S.S. Jönköping
Datum a místo narození: 
13. 1. 2341, Betazed
Pohlaví: 
Žena
Rodinný stav: 
Svobodná
Rasa: 
Betazoid/člověk

Život a kariéra:

Legiana je nositelskou šlechtické krve. Její matka, Tyncia Spanx, je dcerou čtvrtého rodu, tedy čtvrté nejstarší a nejváženější rodiny Betazedu. Tyncia využívá své postavení pro vedení hédonského  a excentrického životního stylu. Na jedné ze svých cest po galaxii svedla kapitána luxusního křižníku, pozemšťana Toma Lessecka. Ten se do ní bezhlavě zamiloval, hrdá šlechtična však nechtěla o sňatku s obyčejným pozemšťanem ani slyšet. Místo toho s ním udržuje čistě fyzický vztah a Tom uznal, že lepší něco než nic. Z jejich vášně vzešly dvě dcery, Legiana a její mladší sestra Stringiana. Byť nemanželské,Tyncia obě hluboce miluje a zajistila jim veškerá práva a tituly své rodiny. Vždy však měla větší slabost pro Stringianu, která zdědila mnohem silnější telepatické schopnosti, a právě ji připravuje coby svou nástupkyni ve vládnoucí třídě.

Legiana tak vždy byla trochu ve stínu své mladší sestry. Její telepatické schopnosti jsou oproti matce a sestře velmi malé, je pouhou empatičkou, nedokáže číst myšlenky. Vybrousila však své nadání v rámci možností k dokonalosti, zaměřila se na vycítění fyzických pochodů jedinců. Pozná tak velmi dobře tělesné touhy, dovede často předvídat k jakému pohybu či akci se lidé chystají.

Jelikož nechtěla hrát druhé housle Stringianě, rozhodla se pro vlastní kariéru a vstoupila do hvězdné flotily. Zpočátku trochu bojovala s vlastní povýšeností, získanou díky aristokratické výchově, brzy to však překonala a kolegové i nadřízení ji začali hluboce respektovat.

Díky silnému odhodlání uspět a vlastní píli stoupala rychle v kariéře a žebříčku hodností. Ještě před čtyřicítkou získává vytouženou hodnost kapitánky a první velení na U.S.S. Jönköping.

Charakter:

Legiana je přímá, rázná a vytrvalá. Už dávno se zbavila svých předsudků a aristokratických manýrů a je nerada, když se jí tato její minulost připomíná. Po matce však zdědila víc, než si sama připouští. Zejména pak vášeň pro muže, se kterými ráda flirtuje a prožívá vážné i nevázané románky. Ráda čte i píše, pod pseudonymem Lady Lust vydala tři sbírky erotických básní.