Kapitán Pargimeos

Pargimeos JK
Celé jméno: 
Alekos Pargimeos
Hodnost: 
Kapitán
Funkce: 
Kapitán H.V.L. Masaryk
Datum a místo narození: 
14. 9. 388 NSL, Mytiléna, Řecko, Země
Pohlaví: 
Muž
Rodinný stav: 
Vdovec (Svobodný)
Rasa: 
Člověk

Rodina:

děd – Ajax Pargimeos – bývalý kapitán H.V.L. Žižka

otec – Amaranthos Pargimeos – kapitán výzkumné ponorky Posseidon na vodní planetě Bajkal.

manželka: Trianna Pargimeos (zemřela 419 na Sirius II)

Život a kariéra:

 

406 NSL – Nástup na univerzitu vesmírné legie. Touha stát se kapitánem vlastní lodi, jak praví tradice v jeho rodině.

409 NSL – 416 NSL – Umístěnka na H.V.L Libuše, postupné šplhání po žebříčku hodností až na komandéra, druhý a operační důstojník.

416 NSL – 417 NSL -  Zatímco Libuše prochází modernizací, služba na Virgo VII jako styčný důstojník na velvyslanectví. Má tak získat diplomatické zkušenosti potřebné pro další postup, počítá se s jeho povýšením na kapitána. Během stáže poznává poručíka Triannu Nikonderosovou, exozooložku, která zde studuje místní faunu.

418 NSL – Svatba s Triannou. Plánování společné budoucnosti. Vědí, že když jsou oba v legii nebude to jednoduché. Pargimeos odmítá velení na Libuši (k neradosti své rodiny) a přijímá post velitele základny "Stínadla" na orbitě Siria II. Ta spadá pod odbor 51 a vyvíjí kosmoplány pro tajné operace legie. Trianna  zatím vede exozoologický tým na Siriu II. Existuje zde mločí kolonie unikátní v celé mléčné dráze. Oba tak slouží jen pár hodin raketoplánem od sebe a plánují společnou rodinu.

419 NSL – Incident známý později jako „Válka s mloky“. Armáda velemloků zaútočí proti lidskému městu na Sirius II a vyhladí všechny včetně exozoologického týmu. Pargimeos ani nikdo ze základny nestačí zasáhnout a může jen sledovat, jak Trianna umírá. Pargimeos vede vyšetřování a dozví se, proč došlo k útoku. Lidský guvernér Siria II si při výpravě do džungle nechal k večeři přes varování svých společníků připravit nalezená vejce, která ovšem nakladla alfa samice mloků.

420 NSL – Pargimeos žádá o přeložení. Odchází ze Stínadel, vrací se na Zemi a vstupuje do diplomatického sboru legie. Chce zasvětit svůj život vyjednávání a v celé galaxii dohlížet na to, aby nedocházelo k podobným omylům, jako byl ten, co stál život jeho ženu. Buduje tak kariéru prakticky odznova, velení hvězdoletu je v nedohlednu. Zle se rozhádá se svým otcem i dědem, kteří doufali v jeho brzké získání vlastní lodi.

420 NSL – 426 NSL – Pargimeova hvězda v diplomatických kruzích stoupá. Je schopným vyjednavačem, významně pomohl při mírové dohodě s  Aresany. Posty velvyslance na Sextu a Cygnusu.

426 NSL – Jako věhlasný diplomat a důstojník povýšen na kapitána, dostává velení diplomatické lodi H.V.L. Masaryk

Charakteristika:

Zkušený vyjednavač a brilantní diplomat, který je na domácí půdě kdekoli je potřeba trpělivému naslouchání, kompromisu a dohodě. Sílu Solární Říše vidí právě v její rozmanitosti a schopnosti kooperovat. V případě nutnosti je schopen mnoha intrik i pochybných metod v zájmu vyššího dobra a záchrany většiny.