Kapitán Lambová

Tajna Lambova
Celé jméno: 
Tanja Lambová
Hodnost: 
kapitán
Funkce: 
velící důstojník U.S.S. Arkham
Datum a místo narození: 
16. 6. 2340, Země, Neapol
Pohlaví: 
žena
Rodinný stav: 
Svobodná
Rasa: 
člověk

Život a kariéra:

Narozena v Itálii do rodiny módních návrhářů. Ačkoli se jí tento svět v dětství celkem zamlouval, nakonec se k rozčarování svého otce rozhodla pro kariéru ve flotile. Přihlásila se na akademii a brzy získala pověst taktického esa. Naučila se několik bojových umění a jejím velkým koníčkem se staly dějiny vojenství. Všichni instruktoři v Tanje viděli slibného důstojníka, který se uplatní na některé z eskorních lodí nebo křižníku. V jednom z posledních ročníků studia v roce 2358 byla její skupina kadetů na rutinním výcviku na Pandoře VII. Základna byla přepadena Cardassiany v rámci jednoho z mnoha střetů Cardassijsko-federační války. Tanja na vlastní oči poprvé viděla hrůzy přímého střetu, smrt a zoufalství.

Zážitek znechutil její dosavadní touhu po vojenské kariéře. Změnila svojí odbornost a po ukončení studií dostala umístěnku na výzkumnou loď U.S.S. Columbus třídy Excelsior. S ní se vydává na dvě pětileté mise mapování mlhovin a plynných anomálií.  Postupně stoupá v žebříčku hodností a v roce 2370 dostává velení vědecké U.S.S Marconi. Jedná se o malou, více než 100 let starou loď třídy Oberth, ale Tanje to vyhovuje a s chutí vyráží na průzkum trpasličích hvězd.

Vše se změní vypuknutím dominionské války v roce 2373. Cardassijsko/Jem Hadarské komando zaútočí na bezbrannou kolonii Chanell V. Pří útoku zemřou i oba manželé Lambovi, kteří zde zrovna pořádají módní přehlídku. Tanja je zdrcená smrtí rodičů a zahoří touhou po pomstě. Žádá o přeložení na bojovou loď a zapojení do války. Flotila, vědoma si jejího talentu pro taktiku, jí ráda vyhoví. V prosinci 2373 tak kapitán Lambová přebírá velení U.S.S. Arkham a zapojuje se do bojových operací.

Charakter:

Tanja Lambová je brilantní důstojník, stejně tak jako krásná a smyslná žena. Její italské dědictví v ní zanechalo horkou krev. Po smrti rodičů touží po Vendetě, kterou by nejraději provedla na celém Dominionu. Po roce válčení si ovšem začíná uvědomovat, že její touha po pomstě jí možná už dovedla moc daleko a nejraději by od všeho odešla. Díky výcviku a praxi ovšem dovede svůj temperament ovládat.

V soukromém životě je velmi emotivní a otevřená. Vyrůstala v uvolněných mravech módního světa 24. století, takže nemá zábrany ani předsudky. Prožila vášnivé románky s muži i ženami, ačkoli preferuje ženy.