Alvea

Alvea
Celé jméno: 
Alvea
Hodnost: 
kapitán
Funkce: 
Kapitán vlajkové lodi Fesarius
Datum a místo narození: 
cca 2100, místo neznámé
Pohlaví: 
žena
Rodinný stav: 
Svobodná
Rasa: 
První Federace

Život a kariéra:

Alvea je příslušnicí tajemného druhu z První federace. Její mladistvé až dětské vzezření klame, je jí více než 270 let, fází života je na úrovni pozemské třicátnice. Alvea věnovala první dvě století svého života umělecké dráze, protože jí to přišlo jako jediná věc, která jejímu technologicky neuvěřitelně vyspělému druhu přináší ještě nějaké výzvy. Stala se tanečnicí, později spisovatelkou. Příslušnost k vyšší vrstvě společnosti jí však přivedla k povinnostem vůči První Federaci. Dle tradice převzala po svém předchůdci, kapitánu Balokovi, v roce 2311 velení Fesaria a to na sto let. Každý příslušník federační aristokracie si musí odsloužit jedno století na lodi, aby byl zachován dostatek kapacit pro výzkum a obranu jejich společenství.

Alveu hvězdný život nejprve nebaví, později mu však přichází na chuť. Se zaujetím sleduje cizí druhy a jejich expanzi vesmírem. Dle tradic a předpisů svého světa většinou pouze z ústraní a pod skrytou identitou.

V roce 2369 se tajně účastní mezihvězdné konference na Betazedu. Součástí programu je přehlídka módních trendů, kterou pořádají manželé Lambovi. Akci moderuje jejich dcera Tanja a Alvea se do ní na první pohled zamiluje.

Několik dalších let pak Alvea Tanju sleduje a váhá, zda se jí ukázat. Touží po ní, ale První Federace neprovedla kontakt s lidmi přes 100 let a jejich vůdci jsou vůči dalšímu spojení skeptičtí. Když je však roku 2374 loď kapitána Lambové v ohrožení, Alvea nevydrží a s lodí Fesarius zasáhne proti Dominionu.

Charakter:

Alvea je inteligentní, zvídavá, čestná a přímá žena. Dlouholetý život a výchova První Federace jí naučila cenit si jednotlivců a jejich unikátnosti. Proto ačkoli je velmi věrná svému druhu, pro lásku k Tanje Lambové klidně poruší stoletou odmlku v kontaktu a pomůže lidem v boji proti Dominionu.